Koltuk Döşeme Firması

0212 494 25 70

0551 620 49 67

refakatcikoltugu@gmail.com

 

Include a 5 word description

 

Başakşehir koltuk döşeme

Koltuk Döşeme Nasıl Yapılır?

-----KUMAŞ SEÇİMİ :

Kumaşı eskiyen, deforme olan ya da artık göz zevkinize hitap etmeyen koltuk takımlarınız Pırımlar Koltuk Tamir Atölyesi'nde itina ile döşenmektedir. Kumaşını değiştirmek istediğiniz koltuklarınız sizin beğendiğiniz ya da kendi almış olduğunuz kumaşlarınız ile döşenir.

-----KALIPLANDIRMA :

Kumaş değişimi için atölyemize gelen koltuklarınızın öncelikle itina ile eski kumaşları sökülür ve yeni kumaş için kalıp olarak kullanılır. Binlerce koltuk modelinin olduğu ülkemizde her koltuğun kalıbını tutmak mümkün değildir.

-----KOLTUK İSKELETİ :

Kumaşları sökülen koltukların iskeletleri sağlamlaştırılır, gerekirse tekrar tutkallanıp işkenceye alınarak bu işlem uygulanır. Koltuk yaslanma ve oturma bölgelerindeki lastik kolonlar ya da lastikler değiştirilerek ilk günkü gibi sert halini alır. Koltuk döşeme işlemi yapılmadan önce süngerler ile lastik kolonlar arasına kumaş çakılarak kare kare döşenen lastik kolonların zamanla süngeri kesmesi ve süngeri çökmüş gibi göstermesi engellenir. Bu uygulama maalesef marka olmuş birçok firmalarda dahi yapılmamakta ve yeni almış olduğunuz koltuklar 1-2 yılda çökmektedir.

-----KOLTUK CİLASI :

Eğer koltuklarınızın cilası deforme olmuşsa ya da artık farklı bir renge çevirmek istiyorsanız Pırımlarmobilya koltuk tamir atölyesi yine yanınızda. Koltuklarınızı aynı renk cila isterseniz, darbe almış, çukur olmuş ya da kırılmış bölgeleri dolgu ile doldurulur ve pürüzlü yüzeyleri ince zımpara ile zımparalanır, akabinde eski renk cilası ile yeniden cilalanır.

Eğer farklı bir renk ya da açık renkten koyu renge, koyu renkten açık renge çevirmek isterseniz bu kez komple zımpara işlemi yapılır, ta ki ağacın özüne inilene dek. Bunun sebebi ise zıt renklerde cila değişiminde sökülmeyen eski cilanın zamanla yeni cilanın üstüne pusması ve yeni cilaya  istediğiniz kıvama gelmesini engelleme olarak açıklanabilir. Cila pusması eski cilanın yeni cilanın üzerine etki etmesi ya da tortu şeklinde üste çıkması ve yahut da nokta nokta olacak şekilde yeni cila da gözükmesi şeklinde açıklanabilir.

Koltuk Cilası Fiyatları :Koltuk cilası fiyatları ortalama; eğer aynı renk cila olacaksa 500-600 Tl, zıt renkler de olacaksa-koyudan açığa, açıktan koyuya- 800 ila 1000 Tl arasında  yapılmaktadır.Tabiki de bu fiyat varaklı modeller için geçerlidir. Ama aşırı varaklı el oymalı koltuk cilaları 1500 Tl'ye kadar çıkmaktadır.

-----KOLTUK DÖŞEME :

İskeleti sağlamlaştırılan, lastik kolonları değiştirilen koltuklarınızın süngerleri ise üzerine takviye yapılarak kabartılır ve ilk günkü gibi yumuşak ya da isteğinize göre sert olarak kabartılır. Not!: Koltuk takımlarınızın süngerleri döşeme yaptırırken komple değişmez. Komple deforme olmuş koltuk süngerleri koltuk fiyatlandırması için evinize gelen servis elemanlarımızca fiyatlandırılır ve maliyete eklenir.O şekil anlaşma üzerine koltuk süngerleri komple değişir. Ama komple sünger değişimine ihtiyacı olmayıp ta süngerine hafif takviye gereken koltuklar için sizlerden ekstra para alınmaz, firmamızın sizin için küçük bir hediyesi olarak firmamızca üstlenilir.

Bütün hazırlıklar tamamlandıktan sonra koltuk kumaş ya da deri ile döşenmeye başlanır, bunun için sünger ile kumaş arasına 160 gr'lık elyaf sarılarak sünger ile kumaş arasında yumuşak bir doku oluşturulur ve akabinde döşeme işlemi yapılır. Döşeme işleminin ardından iskelet ile kumaşın kesiştiği noktalar kaytan, fitil ya da birtakım malzemeler ile kapatılır.

-----KALİTE KONTROL VE TESLİMAT :

Döşeme/Yüz değişim işlemi biten koltuklar firmamızca kalite kontrolü yapılarak streç film ya da mesafe ve hassasiyete göre koli ile ambalajlanarak sizlere doğru yola çıkar.

Başakşehir Koltuk Döşeme Fiyatları

Koltuk döşeme fiyatları iki ya da üç kısma ayrılabilir. Kumaş bedeli, işçilik bedeli ve sünger bedeli.

Ortalama bir koltuğa 25-30 metre kumaş gitmektedir ve piyasada metresi 15 Tl'den 50 Tl'ye kadar kumaş bulunmaktadır. (lüks kumaşlar bu listenin dışındadır ve fiyatları da 70 Tl ile 200 Tl arasında olmakla beraber genelde marjinal kesim tarafından kullanılmaktadır.) Ama genelde müşterilerimizin beğendiği ve tercih ettiği kumaşlar 20-25 ve 30 Tl civarındadır. Ve bu da koltuk takımı başına 600 Tl ile 750 Tl gibi bir rakama tekabül eder. Kumaşın metresi arttıkça fiyatı da artar.

İşçilik fiyatımız ise koltuğun modeline ve basitten zora doğru derecelerle değişmektedir. Bir koltuk takımına yukarda saydığımız Koltuk Döşemesi Nasıl Yapılır? maddelerine layıken uyguladığımız işçilik bedeli 700 Tl'den başlamakta ve yukarıya doğru çıkmaktadır ama genelde 800 Tl'ye yapılmaktadır.

Koltuk süngeri fiyatı ise ortalama koltuk takımı başında 200-250 Tl kadardır ve söz konusu koltuk minderi ve kasa dahil komple sünger değişimidir.

Başakşehir Koltuk Döşeme

  • Başakşehir Koltuk Yüz Değişimi - Başakşehir Koltuk Kumaş Değişimi
  • Başakşehir Ofis Koltuk Tamiri - Amortisör, Mekanizma Değişimi
  • Başakşehir Çekyat Tamiri - Başakşehir Çekyat Takımı Yüz Değişimi
  • Başakşehir Koltuk Cilası Yenileme - Başakşehir Koltuk Cila Renk Değişimi
  • Başakşehir Koltuk Sünger Değişimi - Başakşehir Sünger Çeşitleri
  • Başakşehir Çekyat Makası Tamiri - Başakşehir Çekyat Makası Değişimi
  • Başakşehir Koltuk Tamiri - Başakşehir Koltuk Tamir Servisi
  • Başakşehir Koltuk İskeleti - Koltuk İskelet Tamiri
  • Başakşehir Büro Koltukları Tamir Servisi
  • Başakşehir Ofis Sandalyesi Tamiri - Başakşehir Sandalye Döşeme

Pırımlar Koltuk Tamir Atölyesi - Başakşehir Hizmet Bölgesi

 

 

Koltuk Döşeme Atölyesi Başakşehir

Müşteri memnuniyeti odaklı ve GARANTİLİ koltuk döşeme Erma3K Koltuk Döşeme Atölyesinde. İstanbulun En Büyük Koltuk Döşeme Atölyesi olarak Silivriden Gebzeye Hizmet vermenin gururunu yaşamaktayız.

Yıllardır en güzel anılarınıza ortak olan koltuklarınızdan vazgeçmek istemiyorsunuz, ama profesyonel bir elden de geçmesi gerekiyorsa doğru seçim Biziz.

Koltuklarınızı evinizden alıp evinize teslim ediyor Müşteri Memnuniyeti odaklı Çalışıyoruz.